Eiti į turinį
Meniu
Ieguvumi no E vitamīna lietošanas vīriešiem

Ieguvumi no E vitamīna lietošanas vīriešiem

E vitamīns ir vitāli svarīgs taukos šķīstošs vitamīns, kam piemīt antioksidatīvas īpašības – tās palīdz pasargāt šūnas no brīvo radikāļu kaitīgās ietekmes. E vitamīna veidu, kuru spēj izmantot cilvēka organisms, dēvē par alfa-tokoferolu. E vitamīns ir atrodams daudzos pārtikas produktos, tostarp pilngraudu produktos, olās un tumšajos lapu dārzeņos. Vislabākais veids, kā uzņemt pietiekami daudz E vitamīna, ir nodrošinot veselīgu, sabalansētu uzturu, kurā iekļauti bagātīgi šī antioksidanta avoti.

Stiprina imūnsistēmu

Antioksidanti palīdz novērst šūnu bojājumus, kurus izraisa normālas vielmaiņas rezultātā radušies toksīni. E vitamīns ir spēcīgs antioksidants, kā arī taukos šķīstošs vitamīns. Viens no veidiem, kādos darbojas E vitamīns, ir imūnsistēmas funkcijas stiprināšana. Palielinātas E vitamīna devas ir sevišķi efektīvas vīriešiem vecumā virs 65 gadiem. Ir atklāts, ka šai mērķgrupai regulāra E vitamīna lietošana samazina augšējo elpceļu infekciju attīstības riskus.

Palīdz sirdij

ASV Medicīnas institūta Pārtikas un uztura padome Nacionālā Veselības institūta tīmekļa vietnē norāda, ka E vitamīns ir plaši pazīstams, pateicoties tā antioksidatīvajām īpašībām, kā arī spējai vairot enzīmus, kuri sekmē prostaciklīna atbrīvošanos arahidonskābes vielmaiņas ceļā, tādējādi samazinot trombocītu agregāciju, kas var izraisīt dažādas sirds un asinsvadu saslimšanas.

Tam gan nepieciešami tālāki pētījumi, jo līdz šim lielākajā daļā gadījumu ir pētīts tikai E vitamīna alfa-tokoferola elements, izslēdzot pārējās tā formas, kas organismā tiek pārstrādātas aknās. Daži no šādiem pētījumiem norit šobrīd; daļa joprojām nav pārliecinoši, lai gan ir norādes uz to, ka, uzņemot pietiekami daudz E vitamīna, iespējams novērst dažādu asinsrites sistēmas slimību attīstību.

Uzbrūk brīvajiem radikāļiem

Lai gan ikvienam no mums ir ieteicams kārtīgi izkustēties, kaitīgo brīvo radikāļu klātbūtne organismā faktiski pieaug tieši fizisko aktivitāšu ceļā. Tie ir toksiskie vielmaiņas blakusprodukti, kas var uzkrāties šūnās un bojāt tās. E vitamīns ir spēcīgs antioksidants, kam piemīt spēja "uzslaucīt" šos brīvos radikāļus.

Veicina auglību

Ir zināms, ka E vitamīna deficīts dzīvniekiem var izraisīt neauglību. Mičiganas universitātes Veselības nodaļā tiek apspriests kāds klīniskais pētījums, kurā neauglīgiem vīriešiem un sievietēm tika dotas 100 līdz 200 SV (starptautiskās vienības) E vitamīna dienā. Pētījuma vadošais ārsts atzina, ka E vitamīns samazina spermas šūnu bojājumus, kurus izraisa brīvo radikāļu cirkulācija organismā. Tāpat viņš norādīja uz auglības palielināšanos pēc E vitamīna uztura bagātinātāju lietošanas ikdienā vienu mēnesi. Minētais pētījums norāda arī uz ievērojamu oksidatīvā stresa samazinājumu spermas šūnās. Lai gan šie konstatējumi ir pozitīvi, tika secināts, ka, lai pierādītu pārliecinošu saikni starp auglības palielināšanos un E vitamīna lietošanu, ir nepieciešami tālāki pētījumi.

10 iespaidīgi veselības ieguvumi no kokosriekstu eļļas
Kā maltodekstrīns var palīdzēt palielināt muskuļu masu?

Jūsų krepšelis

Pievienojies 35,000+ klientiem Latvijā, kas ir pārveidojuši savu fizisko sagatavotību ar Vitamins.lv.

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias

Jums turėtų patikti…

Jūsų norų sąrašas