Eiti į turinį
Meniu
Kāds ir tavas sejas ādas stāvoklis? Lasi un noskaidro!

Kāds ir tavas sejas ādas stāvoklis? Lasi un noskaidro!

Iepriekš aprakstīju sejas ādas tipus, bet vai tu zini savas sejas ādas stāvokli? Kā jau minēju, sejas ādas tips ir tas, ar ko mēs piedzimstam, tas ir mūsu gēnos un paliek tāds visu mūžu. 

  • Normālai ādai ir perfekts ūdens un taukvielu balanss. Tā ir mirdzoša, bez jebkāda tipa veidojumiem, izsitumiem, poras ir minimāli redzamas un sejas ādas tonis ir vienmērīgs. 
  • Taukaina āda veidojas, jo notiek paaugstināta tauku dziedzeru darbība, kas nozīmē to, ka tava āda ražo vairāk sebuma nekā normāla āda. Rezultātā āda ir spīdīga, ar taukainu tekstūru. Šāda āda bieži vien ir problemātiska, ar tendenci uz akni. Tai ir paplašinātas poras, īpaši T zonā. 
  • Kā pretstats taukainai ādai ir sausa āda, kura nespēj saražot pietiekamu sebuma daudzumu, tā ir plāna, blāva, raupjas tekstūras, nereti var būt dažādas ādas problēmas – kā, piemēram, jutīgums, apsārtums vaigu zonā, dažādi dermatīti un ekzēma. 
  • Kombinēta āda ir iepriekšējo tipu apvienojums: kā spilgtākais piemērs – āda ir taukaina sejas vidusdaļā (uz pieres, deguna un zoda), bet reizē ir arī sausa vai normāla vaigu un kakla rajonā. 

Taču cilvēki nereti jauc sejas ādas tipus un stāvokļus. Ir 5 galvenie sejas stāvokļi, kas mainās, atkarībā no iekšējiem un ārējiem faktoriem. Ārējie faktori ir tie, kam mēs esam pakļauti ikdienā: uzturs, ādas kopšanas rutīna, klimats, medikamentu lietošana, fiziskās aktivitātes un kopējais dzīves ritms. Savukārt iekšējie faktori sevī iekļauj mūsu organisma hormonu darbību, stresa līmeni un dabīgo novecošanās procesu. 

Lūk, 5 ādas stāvokļu raksturojums: 

Novecojusies āda: Ikviens noveco un tas nozīmē, ka laika gaitā āda kļūst plānāka, tā vairs nespēj tik labi noturēt un piesaistīt ūdeni, līdz ar to veidojas krunciņas un grumbas. Lai gan nav iespējams apturēt laiku un novecošanās procesu, ir iespējams to palēnināt, samazinot uzturēšanos tiešos saules staros, lietojot SPF, nesmēķējot, nelietojot alkoholu un piekopjot veselīgu dzīvesveidu. Palīgs ādai ir arī kolagēns, dažādi vitamīni un antioksidanti, kā arī sejas procedūras pie kosmētiķa. 

Dehidrēta āda: Tā izskatās blāva un pelēcīga, nogurusi, pēc sajūtām tā ir raupja, var būt niezoša un jutīga. Uz dehidrētas ādas ir redzamas mazas epidermālās grumbiņas, kas pasliktina kopējo ādas izskatu. Bieži vien cilvēki jauc sausu un dehidrētu ādu. Kā jau minēju – sausai ādai ir nepietiekama tauku dziedzeru darbība, taču dehidrēta āda nespēj noturēt un uzkrāt ūdeni, mitruma līmeni ādā. 

Jutīga āda: Tā veidojas dažu ģenētisku faktoru rezultātā, bet vairāk dažādu ārējo faktoru ietekmē – saule, klimats, uzturs, nepareizas un pārāk agresīvas kosmētikas lietošana. Āda kļūst sausa un plēkšņaina, var niezēt, būt apsārtusi. Nereti cilvēkiem veidojas rozācija, ko raksturo palielināts kapilāru daudzums uz sejas ādas virsmas, kā rezultātā āda ir sarkana, bieži sarkst un rada diskomfortu. Tā ātri reaģē uz dažādām ikdienas darbībām, piemēram, ir īpaši velkoša sajūta pēc sejas mazgāšanas vai āda kļūst sarkana pēc kāda kopjošā produkta uzklāšanas. 

Pigmentēta āda: Pigmentācija ir sarežģīts ādas stāvoklis, ko nevar ātri un viegli koriģēt. Starp citu, šis ir visgrūtāk maināmais un uzlabojamais sejas ādas stāvoklis. Pigmentācija var rasties ģenētisku faktoru ietekmē, lietojot dažādus medikamentus, kā arī hormonālu faktoru rezultātā un to var pasliktināt pārlieku ilga uzturēšanās UV staros, kā rezultātā veidojas melanīts – molekula, kas ir atbildīga par mūsu ādas krāsu. Pigmentācija veidojas, kad āda ražo pārlieku daudz melanīna. 

Problemātiska āda: Akne veidojas, kad ādas poras ir nosprostotas ar lieko sebumu un baktērijām, kā rezultātā uz ādas veidojas komedoni, akne, dažādi izsitumi. Galvenie veidošanās faktori ir hormonu izmaiņas, stress, uzturs un citi ārējās vides faktori. 

Zinot savu sejas ādas tipu un stāvokli, ir vieglāk par to rūpēties un piemeklēt tai atbilstošus kopšanas produktus. Ja ādas stāvoklis ir saasināts, iesaku vērsties pie dermatologa, lai precīzi noteiktu problēmu cēloņus un varētu tos efektīvi atrisināt. Bet atceries, ka liela nozīme ir arī mūsu ikdienas dzīvesveidam! 

Veselīgs un sabalansēts uzturs, fiziskas aktivitātes un rūpes par sevi liks tev justies labi gan iekšēji, gan ārēji.

Autore: kosmētiķe Kristiāna Šnepste @kristiana.snepste

Vegāniskā siera kūka
Nogurums – tā iemesli un risinājumi

Jūsų krepšelis

Pievienojies 35,000+ klientiem Latvijā, kas ir pārveidojuši savu fizisko sagatavotību ar Vitamins.lv.

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias

Jums turėtų patikti…

Jūsų norų sąrašas