Eiti į turinį
Meniu
Vai tiešām termogēnie tauku dedzināšanas līdzekļi ir tik efektīvi?

Vai tiešām termogēnie tauku dedzināšanas līdzekļi ir tik efektīvi?

Ja Tu interesējies par šī brīža tendencēm dažādu svara samazināšanas uztura bagātinātāju jomā, tad Tu jau noteikti zini, ka vienu no šobrīd populārākajām uztura bagātinātāju kategorijām veido tā dēvētie termogēnie tauku dedzinātāji.

Termogēnie tauku dedzināšanas uztura bagātinātāji atšķiras no citiem populāriem svara samazināšanas līdzekļiem, tostarp, piemēram, ALLI un Garcinia Cambogia, jo tie iedarbojas termoģenēzes ceļā.

Termoģenēze ir veids, kā utilizēt ķermeņa tauku rezerves, palielinātas vielmaiņas stimulācijas vai kaloriju patēriņa pieauguma ceļā, veicinot organisma siltumražošanu.

Tauku dedzināšanas termodinamika patiesībā ir tikpat vienkārša kā fizikas pamati, kas attiecināmi uz jebko, kas atrodas pasaulē mums apkārt. Tādēļ, ja vēlies savai svara samazināšanas diētai un treniņu programmai pievienot vēl vienu efektīvu rīku, ir vērts iepazīt termogēnos tauku dedzinātājus.

Efektīva termoģenēze un pamatmaiņa

Efektīvas termoģenēzes atslēga ir spēja ievērojami palielināt Tavas bazālās vielmaiņas intensitāti.

Bazālās vielmaiņas intensitāte (BMR, no angļu val. – Basal Metabolic Rate) jeb pamatmaiņa ir minimālais kaloriju daudzums, kas nepieciešams normālu dzīvības procesu nodrošināšanai organismā. Tavs BMR palīdz noteikt kaloriju skaitu, kāds nepieciešams, lai saglabātu pašreizējo svaru.

Cilvēkiem ar dabīgi slaidu augumu un salīdzinoši maz ķermeņa tauku BMR rādītājs parasti ir augstāks nekā tiem, kuru ķermeņa uzbūvi veido vairāk tauku. Tieši tādēļ šie cilvēki var ēst teju jebko, allaž saglabājot slaido augumu.

Tādēļ, ja vēlies samazināt savu svaru vai likt savam ķermenim sadedzināt vēdera apvidū uzkrātos taukus, Tev ir jāpalielina sava bazālās vielmaiņas intensitāte.

BMR var palielināt dažādos atšķirīgos veidos, taču būsim godīgi – lielākā daļa cilvēku allaž meklē vienkāršāko veidu, kas prasa vismazāk piepūles. Un tieši šeit talkā nāk termogēnie tauku dedzinātāji.

Kā samazināt svaru ar termogēnajiem tauku dedzinātājiem

Neskatoties uz to, ka vielmaiņu paātrinošie uztura bagātinātāji nebūt nav maģisks risinājums visām svara problēmām, tie var būt ļoti efektīvi, ja Tu centies atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Ja Tu regulāri un neatlaidīgi apmeklē fitnesa zāli, turklāt, stingri ievēro sabalansēta uztura režīmu, šie uztura bagātinātāji patiešām var palīdzēt optimizēt tauku sadegšanas tempu. Tie lieliski noderēs ikvienam, kas estētisku iemeslu dēļ vai vispārējās veselības labad vēlas atbrīvoties no taukaudiem vēdera apvidū.

Tā kā tauku dedzinātāji darbojas termoģenēzes procesa ceļā, vērts pieminēt, ka tiek izšķirti trīs termoģenēzes veidi.

Fizisko aktivitāšu ierosinātā termoģenēze

Šis termoģenēzes veids ir rezultāts vingrojumiem vai cita veida fiziskajām aktivitātēm. Kustību ceļā Tavi muskuļi rada siltumu, lai varētu darboties efektīvāk un lietderīgāk.

Termoregulatorā termoģenēze

Nākamo veidu dēvē par termoregulatoro termoģenēzi – tā izpaužas, organismam pastāvīgi rūpējoties par to, lai nodrošinātu ~37°C grādu ķermeņa temperatūru.

Šis termoģenēzes veids visbiežāk izpaužas aukstā klimatā, kad ķermeni pārņem trīce. Cenšoties radīt siltumu, kuru izmantot nepieciešamās ķermeņa temperatūras uzturēšanai, sāk trīcēt muskuļi.

Uztura ierosinātā termoģenēze

Pēdējais termoģenēzes veids ir uztura ierosinātā termoģenēze – tā izpaužas kā ķermeņa radītais siltuma daudzums pēc lielas ēdienreizes. Šajā gadījumā siltums rodas gremošanas procesu ceļā un ir atkarīgs no maltītes apjoma un uzturvielu profila.

Visos trīs gadījumos termoģenēze organismā aizsākas brīdī, kad tiek ierosināta simpātiskā nervu sistēma, kas atbrīvo noradrenalīnu.

Atbrīvojoties noradrenalīnam, organismā tiek ierosināts termoģenēzes process. To var pielīdzināt “organisma termostata” temperatūras palielināšanai virs ierastā līmeņa, kas, savukārt, ir Tava bazālās vielmaiņas intensitāte.

Un tieši tā – palīdzot organismam atbrīvot vairāk noradrenalīna – darbojas termogēnie tauku dedzinātāji.

Sāciet ar pašiem pamatiem

Pavisam vienkāršs termogēnais tauku dedzinātājs ir viela, kura Tev jau noteikti ir labi zināma – kofeīns. Kofeīns ir galvenā sastāvdaļa teju jebkurā tauku dedzināšanai paredzētā uztura bagātinātājā, un, ja ielūkosies etiķetē, redzēsi, ka visizplatītākie kofeīna avoti ir kafijas pupiņas, Yerba mate jeb matē tēja, kakao pupiņas, kā arī guarānas sēklas.

Dārgākajos tauku dedzinātājos Tu, visticamāk, atradīsi augstākas kvalitātes sintētiskos kofeīnus. Parasti tā ir viela, ko dēvē par 1,3,7-trimetilksantīnu jeb bezūdens kofeīnu.

Kofeīns darbojas, stimulējot centrālo nervu sistēmu, palīdzot vairot enerģiju, uzlabojot modrības sajūtu un, sekmējot koordinācijas spējas. Tieši tādēļ tā ir galvenā sastāvdaļa populārākajos enerģijas dzērienos un pirms treniņa lietojamajos uztura bagātinātājos.

Kofeīns bieži atrodams arī farmaceitisku preparātu sastāvā, palīdzot uzlabot atsevišķu medikamentu, piemēram, pretsāpju zāļu, efektivitāti un iedarbības ātrumu.

Iepriekšminētais ir tikai viens piemērs tauku dedzināšanas preparātos lietotajām termogēnajām vielām – tirgū atradīsi vēl daudz citu bezrecepšu produktu, kurus varat izmantot iepriekšminētajiem nolūkiem.

Secinājumi

Neatkarīgi no tā, kādi ir Tavi tauku dedzināšanas mērķi, termogēnie uztura bagātinātāji var būt lielisks papildinājums arsenālam cīņā ar lieko svaru. Un, lai gan neviens no tirgū pieejamajiem preparātiem nav brīnumlīdzeklis, kvalitatīvākie uztura bagātinātāji apvienojumā ar pareizu uzturu un treniņu programmu var būt ārkārtīgi efektīvi.

Ja vēlies uzlabot savus rezultātus un paātrināt tauku dedzināšanu, pamēģini kādu no termogēnajiem uztura bagātinātājiem jau šodien!

11 pierādīti veselības ieguvumi no ķiplokiem
10 iespaidīgi veselības ieguvumi no kokosriekstu eļļas

Jūsų krepšelis

Pievienojies 35,000+ klientiem Latvijā, kas ir pārveidojuši savu fizisko sagatavotību ar Vitamins.lv.

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias

Jums turėtų patikti…

Jūsų norų sąrašas