Vairāk olbaltumvielu ne vienmēr ir labi

Kielāku labumu, nekā 20-25 g olbaltumvielu, kuras uzņemtas ar uzturu vai uztura bagātinātājiem.

Labākais olbaltumvielu avots pēc treniņa

Izvēloties olbaltumvielu pulveri lietošanai pēc treniņa, priekšroka jādod piena sūkalu olbaltumvielu pulverim. Sūkalas ir bagātas ar leicīnu, kas ir viena no sazaroto ķēžu aminoskābēm, kura paātrina olbaltumvielu sintēzi. Turklāt sūkalu olbaltumvielas ir ātri sagremojamas, tāpēc organisms ātri un viegli absorbē šajās olbaltumvielās esošās aminoskābes un izmanto tās muskuļu ražošanas procesos.

Neatkarīgi no tā, vai Jūs vēlaties boksēsities kā Rokijs vai skriet tik ātri kā Forests Gamps, viens no Jūsu galvenajiem mērķiem ir sagatavot savu ķermeni arvien smagākiem un vērienīgākiem treniņiem. Patiesībā Jūs jau strādājat pie tā, lai sasniegtu šo mērķi. Regulāri veicot vingrinājumus, Jūs stimulējat muskuļus ražot vairāk olbaltumvielu, kuras ir nepieciešamas muskuļiem, to atjaunošanās procesiem un apjoma palielinājumam, kā arī rezultāta nostiprināšanai, kas noderēs turpmākajos treniņos. Šis process ļauj Jums izveidot vēlamo ķermeņa reljefu, palielināt spēku un izturību treniņos. Olbaltumvielu lietošana pēc treniņa ir būtiska, lai paātrinātu un palielinātu muskuļu augšanas un atjaunošanās procesus.

Optimāla olbaltumvielu uzņemšana pēc treniņa

Olbaltumvielu lietošana tūlīt pēc treniņa palielina muskuļu sintēzi, palielinot aminoskābju daudzumu plazmā. Iegūstot vairāk "celtniecības materiāla" olbaltumvielu ražošanai, ķermenis ātrāk atveseļojas, pieaug muskuļu masa un organisms labāk reaģē uz stimuliem turpmākajos treniņos.

Starptautiskās olimpiskās komitejas publicētajā rokasgrāmatā autori norāda, ka, lai maksimāli palielinātu vingrinājumu priekšrocības sportā, ir nepieciešams papildus uzņemt 20-25 g olbaltumvielu, kuras var viegli iegūt no olbaltumvielu pulveriem. Pēc viņu domām, augstāks olbaltumvielu daudzums tiek vienkārši sadedzināts kā degviela. Gatorade Sporta zinātnes institūta pētnieki arī pēc treniņa piedāvā patērēt 20-25 g olbaltumvielu, uzsverot, ka šis daudzums ir optimāls sportistiem, kuri sver 80-90 kg.

Šo secinājumu atbalsta Lindsay Macnaughton un Dr. Oliver Witard savā darbā pie ieteikumiem par olbaltumvielu uzņemšanu, lai novērstu muskuļu hipertrofiju.

Un cik daudz olbaltumvielu nepieciešams uzņemt smagākiem sportistiem?

Pārāk daudz uzņemtās olbaltumvielu uzturā parasti vienkārši tiek sadedzinātas kā degviela vai tiek izvadītas no organisma, jo ​​ķermenis tās vairs neizmanto citām funkcijām. Tomēr, ja sportists ir lielākā svara kategorijā, 20-25 g olbaltumvielu ikdienas deva var nebūt pietiekama. Sportistiem, kuri sver vairāk nekā 80 kg, pēc treniņa būtu jāuzņem aptuveni 30-40 g olbaltumvielu, lai optimizētu atjaunošanās procesus un veicinātu muskuļu augšanu.atrs no mums ir ar savām fizioloģiskajām īpatnībām, tāpēc, kad runa ir par olbaltumvielu uzņemšanu pēc treniņa, ir grūti pateikt, ka ir universāla deva, kas ir piemērota ikvienam. Tomēr, pēc zinātnieku domām Gatorādes sporta zinātņu institūtā, šķiet, ka sliekšņa deva ir aptuveni 40 g olbaltumvielu.

Komentāri (0)

Ņem vērā, ka komentāriem jābūt apstiprinātiem pirms publicēšanas.