Eiti į turinį
Meniu
Mīti par kreatīnu - uzziniet patiesību

Mīti par kreatīnu - uzziniet patiesību

 Kreatīns ir kancerogēns


Šis mīts radies, pamatojoties uz Francijas pētījumu, kuru vēlāk asi kritizēja kreatīna eksperti no visas pasaules. Viss pētījums ir balstīts uz nepatiesiem pieņēmumiem, un tāpēc tam nav nekāda pamata realitātē. Mūsdienās pētījumi liecina par pretējo. Proti, vai kreatīnu var izmantot, lai kavētu dažu vēža veidu attīstību.


 Kreatīns nav veiktspējas uzlabotājs


Šim mītam ir pamatots iemesls. Fakts ir tāds, ka aptuveni 30 % cilvēku, kuri lieto kreatīnu, kreatīna iedarbība ir mazāka vai tās nav vispār. Tie ir tā sauktie "izņēmumi". Tiek uzskatīts, ka tas ir tāpēc, ka viņu organismā ir vairāk kreatīna nekā citiem cilvēkiem. Taču secinājums, ka kreatīnam nav sniegumu uzlabojošas iedarbības atkārtotu augstas intensitātes un īslaicīgu treniņu laikā, ir pilnīgi nepareizs.


 Lai gūtu maksimālu labumu no kreatīna, ir nepieciešams veikt uzsūkšanās periodu.


Kad pirms daudziem gadiem pirmo reizi tika ieviests kreatīns, tika ieteikts veikt sākotnējo uzsūkšanos fāzi, lietojot 20-30 gramus dienā vienu nedēļu, pēc tam samazinot to līdz 3-5 gramu uzturdevai, lai sasniegtu optimālus rezultātus. Tomēr pētījumi liecina, ka uzsūkšanās fāze nav obligāti nepieciešama. Jūs varat sasniegt tādu pašu kreatīna koncentrāciju muskuļos, ja uzreiz sāksiet lietot uzturošo devu. Tas vienkārši aizņem vairāk laika. Ja jūs lietojat 20 gramus kreatīna dienā, lai sasniegtu maksimālo koncentrāciju muskuļos, ir nepieciešama aptuveni 1 nedēļa. Ja lietojat 2-3 gramus dienā, maksimālās koncentrācijas sasniegšanai nepieciešamas aptuveni 3 nedēļas. Tātad jautājums nav par to, vai tas ir vai nav nepieciešams. Bet drīzāk tas ir pacietības jautājums.

 Kreatīns kaitē nierēm


Šim mītam var būt vairāki iemesli, taču visdrīzāk tas radies tāpēc, ka, lietojot kreatīnu, bieži var izmērīt kreatinīna līmeņa paaugstināšanos, ja to nosaka asins analīzēs. Paaugstināts kreatinīna līmenis var liecināt par nieru slimību, bet, tā kā kreatīna uzņemšana var izraisīt tikai šo "blakusparādību", tā ir pilnīgi nekaitīga. Tomēr, veicot asins analīzes, jums jāinformē ārsts par to, ka lietojat kreatīna piedevas, jo tad, analizējot asins līmeni, viņš var ņemt to vērā. Tomēr ir pamats uzskatīt, ka cilvēkiem, kuriem jau ir nieru slimības, ar kreatīnu vajadzētu būt uzmanīgiem, taču tas attiecas arī uz daudzām citām lietām, piemēram, augstu olbaltumvielu uzņemšanu. Taču nekas neliecina, ka kreatīns būtu bīstams veseliem cilvēkiem.


 Šķidrie kreatīna produkti ir labāki nekā pulveris


Ir daudzi uztura uzņēmumi, kas tirgo dažādus šķidrus kreatīna uztura bagātinātājus, apgalvojot, ka tie ir labāki. Diemžēl šķidrumā izšķīdinātam kreatīnam ir ļoti īss derīguma termiņš. Ja 5 gramus kreatīna atstāj ūdens šķīdumā uz 1 mēnesi, jūs vairs nevarēsiet izmērīt kreatīna saturu. Tāpēc jums vajadzētu turēties tālāk no šķidrajiem kreatīna produktiem, jo tie vienkārši nesatur kreatīnu vispār.


 Kreatīns ir dopinga lietošana


Cilvēki, pamatojoties uz savu subjektīvo uztveri, var uzskatīt, ka kaut kas ir dopinga preparāts, jo tam ir pierādīts sniegumu uzlabojošs efekts. Bet objektīvi kreatīns nav dopinga preparāts. Tā ir dabā sastopama viela, kas ir atrodama mūsu muskuļos. Tas ir atrodams arī dažādos pārtikas produktos, piemēram, dažādās gaļās. 

 Ar uzturu var uzņemt pietiekami daudz kreatīna.


Tie kuri ir pret kreatīna produktu uzņemšanu, apgalvo, ka pietiekamu daudzumu kreatīna var iegūt ar uzturu. Ja mēs runājam par kreatīnu tādos daudzumos, kas uzlabo sniegumu atkārtotu īsu, augstas intensitātes treniņu laikā, tad tas ir 100% nepareizi. Lai uzņemtu 5 gramus kreatīna, nepieciešams apēst aptuveni 2 kg jēlas gaļas. Tā kā lielākā daļa cilvēku nevēlas ēst jēlu gaļu, situāciju vēl vairāk pasliktina tas, ka vārītas gaļas kreatīna saturs ir nedaudz mazāks.

 

 Kreatīns ir visu sporta veidu veiktspējas uzlabošanas līdzeklis


Kreatīnam ir veiktspēju uzlabojoša iedarbība atkārtotu augstas intensitātes, īslaicīgu treniņu laikā. Tas nozīmē tādus sporta veidus kā svarcelšana, pauverliftings, bodibildings, sprints, lodes grūšana utt. Ja sarunājaties ar kādu, kurš apgalvo, ka tas ietekmē, piemēram, 5 km skriešanu vai riteņbraukšanu, pagriezieties un aiziet prom. Viņi nav izpratuši visu kreatīna mehānismu un enerģijas ceļus, ko tas ietekmē.

5 fakti par kolagēnu
Sojas iedarbība uz estrogēnu un testasteronu

Jūsų krepšelis

Pievienojies 35,000+ klientiem Latvijā, kas ir pārveidojuši savu fizisko sagatavotību ar Vitamins.lv.

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias

Jums turėtų patikti…

Jūsų norų sąrašas