Eiti į turinį
Meniu
Olbaltumvielu pulveru veidi

Olbaltumvielu pulveru veidi

Iespējams, daudzi nemaz nezina, ka olbaltumvielu pulveru veidi ir dažādi – tie atšķiras gan ar sastāvu, gan uzsūkšanās ātrumu, kā arī ar citām svarīgām īpašībām. Kādi tad ir izplatītākie olbaltumvielu pulveru veidi?

Sūkalu olbaltumvielu pulveris: Šis ir populārākais olbaltumvielu pulveru veids, kas tiek iegūts no piena sūkalām. To lieto gan iesācēji sportā, gan profesionāļi, jo to var lietot gan pirms,gan arī pēc treniņiem, turklāt, tā cena ir ļoti draudzīga. Speciālisti neiesaka šo olbaltumvielu pulvera veidu lietot pirms gulētiešanas.

Kazeīna olbaltumvielu pulveris: Pateicoties lēnajai uzsūkšanās spējai, šis olbaltumvielu pulveris ir ideāli piemērots lietošanai pirms gulētiešanas. Tas sastāv no 80% micelārā kazeīna un 20% sūkalu olbaltumvielām. Kazeīna uzsūkšanās ilgums ir 5-7 stundas, tāpēc tas palīdzēs muskuļiem augt un atgūt spēkus laikā, kamēr Tu gulēsi.

Sūkalu olbaltumvielu izolāts: Šis olbaltumvielu pulveris tiek izgatavots no augstākās kvalitātes sūkalu olbaltumvielu izolāta, kurā ir niecīgs laktozes, tauku un cukura līmenis (izolātā atrodams tikai dabiskais piena cukurs). Pateicoties izolāta ātrās uzsūkšanās īpašībām, tas ir ideāli piemērots lietošanai neilgi pirms treniņa un īsu laiku pēc treniņa. Bioloģiskās vērtības ziņā šis ir viens no augstvērtīgākajiem olbaltumvielu pulveriem.

Olu olbaltumvielu pulveris: Olu olbaltumvielas jeb albumīns ir viens no senāk zināmajiem olbaltumvielu pulveru veidiem, kurš iegūts no olu baltumiem. To var lietot gan pirms, gan pēc treniņiem, bet speciālisti neiesaka to lietot pirms došanās gulēt. Labākā olu olbaltumvielu pulvera īpašība noteikti ir tajā atrodamais aminoskābju daudzums.

Rīsu olbaltumvielu pulveris: Šis olbaltumvielu pulveris ir ideāli piemērots veģetāriešiem un vegāniem, bet to aktīvi lieto arī cilvēki, kas ēd arī gaļu un dzīvnieku izcelsmes produktus. Rīsu olbaltumvielas tiek iegūtas no brūnajiem rīsiem un satur daudz aminoskābju, kā arī ir ideāli piemērotas cilvēkiem, kas ir alerģiski pret dažādiem pārtikas produktiem un nepanes laktozi. Rīsu olbaltumvielas slikti šķīst ūdenī, tāpēc ir vairāk piemērotas smūtijiem, kā arī citu ēdienu gatavošanai, piemēram, pankūkām.

Katram no šiem olbaltumvielu veidiem ir savas labās īpašības, tāpēc, izvēloties olbaltumvielas, jāņem vērā fiziskās sagatavotības līmenis, individuālās vēlmes, kā arī dažādas organisma īpatnības. Labākiem rezultātiem iespējams pamīšus lietot arī dažādus olbaltumvielu pulveru veidus – piemēram, sūkalu olbaltumvielu pulveri pa dienu, bet kazeīnu- pirms došanās gulēt. 

CLA: vai šī taukskābe var jums palīdzēt notievēt?

Jūsų krepšelis

Pievienojies 35,000+ klientiem Latvijā, kas ir pārveidojuši savu fizisko sagatavotību ar Vitamins.lv.

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias

Jums turėtų patikti…

Jūsų norų sąrašas