Eiti į turinį
Meniu
Kā vispareizāk lietot pirmstreniņa (pre-workout) produktus?

Kā vispareizāk lietot pirmstreniņa (pre-workout) produktus?

Ja neesat pieradis lietot pirms treniņa produktus, tad sāciet ar nelielu dozu lietošanu.

Pakāpeniski palieliniet devu nedēļā, lai atrastu savu "optimālo" devu un izvairītos no panesības pret stimulējošo iedarbību.

Kad kādu laiku esat lietojis lielāku devu, tad kādu laiku paņemiet pauzi un nelietojat to, lai atgūtu efektivitāti produkta iedarbībai.

Izvairieties no lielām devām vēlāk par pusdienlaiku, lai neietekmētu miega kvalitāti.

Kā lielākā daļa cilvēku izmanto pirms treniņa produktus.

Daudzi cilvēki domā, ka pre-workout ir uztura bagātinātājs, kas noteikti jālieto katru dienu, tāpat kā kreatīns.

Pirms katra treniņa sāk lietot maksimālo ieteicamo devu vai pat lielāku devu. Un kas pēc tam notiek? Efekts pakāpeniski samazinās, jo veidojas tolerance pret stimulējošo iedarbību.

Kā Jums vajadzētu izmantot pre-workout produktus:

Ir daudz dažādi veidi, kā lietderīgāk lietot pre-workout.

Pre-workout var izmantot kā "palīglīdzekli" dienās, kad jūtaties noguris, vai arī pirms īpaši smaga treniņa vai svarīgām sacensībām. Taču ir arī citi veidi, kā to risināt, kas varētu būt vēl labāks risinājums.

Tā vietā, lai katru dienu maksimāli palielinātu devu vai pirms treniņa izmantotu tikai laiku pa laikam, kad nav spēka, varat izmantot arī plānotu papildināšanas protokolu, lai treniņa laikā gūtu maksimālu labumu no kofeīna iedarbības.Tolerance un devas.

Kā jau minēts, laika gaitā Jūs attīstāt toleranci pret pre-workout produktiem. Tas nozīmē, ka no tās pašas devas Jūs vairs nesajutīsiet to pašu iedarbību. Tas nozīmē, ka stimulējošais efekts laika gaitā mazinās, bet ne noguruma nomākums vai ietekme uz muskuļu veiktspēju - vismaz ne tādā pašā mērā.

Tomēr jāatzīmē, ka pētījumos, kas liecina par labvēlīgu ietekmi uz darbaspēju, ir izmantotas ļoti lielas devas. Tātad Jums nav jālieto lielas devas, lai pārsniegtu maksimālo pre-workout  atļauto 100 mg devu.

Individuālās variācijas.

Labā ziņa ir tā, ka pastāv plašas individuālas atšķirības attiecībā uz to, kā Jūs reaģējat uz pre-workout produktiem. Daži cilvēki ir ļoti jutīgi un jūt labvēlīgu iedarbību, lietojot mazākas devas, tāpat kā daži cilvēki izjūt blakusparādības, lietojot mazākas devas nekā citi. 

Tas nozīmē, ka optimālā pre-workout produktu deva Jums ne vienmēr ir maksimāli lielākā dienas deva.

Tāpēc ir lietderīgi sākt ar mazāku devu un pakāpeniski palielināt devu vairāku nedēļu laikā, līdz atrodat pareizo, proti, tādu, kas nodrošina vislabāko sniegumu, nerada blakusparādības un nepasliktina miegu.

Tas ne tikai atvieglo optimālās devas noteikšanu, bet, tā kā Jūs pakāpeniski palielināt devas, Jūs arī, varēsiet sasniegt stimulējošo efektu ilgāk, pirms attīstās tolerance. Pēc tam, kad kādu laiku būsiet lietojis maksimālo devu, pārtrauciet to lietot uz kādu laiku, lai atkal Jums parādītos stimulējošais efekts.

Tavas labsajūtas atslēga – spēka treniņi
4 padomi, lai uzsāktu svara samazināšanu

Jūsų krepšelis

Pievienojies 35,000+ klientiem Latvijā, kas ir pārveidojuši savu fizisko sagatavotību ar Vitamins.lv.

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias

Jums turėtų patikti…

Jūsų norų sąrašas